İstanbul Üniversitesi
Akademik Veri Yönetim Sistemi
Duyurular
Alanlara Göre Proje Sayılarının Dağılımı
TBTK: TÜBİTAK Projesi
SANT: Sanayi Tezleri Araştırma Projesi
KBDP: Kalkınma Bakanlığı Destekli Proje
BAPA: BAP Destekli Araştırma Projesi
UKDP: Diğer Ulusal Kurumlarca Desteklenen Projeler
ABÇP: Avrupa Birliği Çerçeve Projesi
ABDP: Avrupa Birliği Destekli Diğer Projeler
UABP: Uluslararası Kurumlarca Bilimsel Arştırma Projesi
DGRP: Diğer Projeler
ALAN
TBTK
SANT
KBDP
BAPA
UKDP
ABCP
ABDP
UABP
DGRP
TOPLAM
Bilgisayar Bilimi1421478123482
Bitki & Hayvan Bilimi80033653912226518
Biyoloji & Biyokimya48103472012104433
Çevre/Ekoloji1670422015027314023662
Ekonomi & İşletme8025546002911151
Çok Disiplinli64081663914111215329
Farmakoloji & Toksikoloji3721150132110207
Fizik3001713210643517251
İmmunoloji1700342016262
Kimya6761938012002212518
Klinik Tıp421123930413712367
Malzeme Bilimi34235750280111
Matematik000160003019
Mikrobiyoloji32022751303132340
Moleküler Biyoloji & Genetik101023972264378577
Mühendislik18641239986122162719
Nörobilim & Davranış2400328201370
Psikiyatri1007100009
Psikoloji9001721014043
Sanat & Beşeri Billimler6005311022111104
Sosyal Bilimler, Genel650436188163512353745
Tarım Bilimleri44201493077118258
Temel Bilimler, Genel46131641631114249
Uzay Bilim52041314700155254
Yerbilimi104031772570146336
Diğer680225657262610427
TOPLAM1346219146267681131185402187841
The En Fazla Proje Üretilen Araştırma Alanlarının Dağılımı chart showing Toplam series.
The Araştırma Alanlarına Göre Proje Sayıları chart showing Toplam series.