İstanbul Üniversitesi
Akademik Veri Yönetim Sistemi
Duyurular
Alanlara Göre Proje Sayılarının Dağılımı
TBTK: TÜBİTAK Projesi
SANT: Sanayi Tezleri Araştırma Projesi
KBDP: Kalkınma Bakanlığı Destekli Proje
BAPA: BAP Destekli Araştırma Projesi
UKDP: Diğer Ulusal Kurumlarca Desteklenen Projeler
ABÇP: Avrupa Birliği Çerçeve Projesi
ABDP: Avrupa Birliği Destekli Diğer Projeler
UABP: Uluslararası Kurumlarca Bilimsel Arştırma Projesi
DGRP: Diğer Projeler
ALAN
TBTK
SANT
KBDP
BAPA
UKDP
ABCP
ABDP
UABP
DGRP
TOPLAM
Bilgisayar Bilimi1521528123488
Bitki & Hayvan Bilimi82033713913236528
Biyoloji & Biyokimya49103572012104444
Çevre/Ekoloji1700422515629324224682
Ekonomi & İşletme9025647003012156
Çok Disiplinli69091724214121215345
Farmakoloji & Toksikoloji3821154232110213
Fizik3301713310643517255
İmmunoloji1700342016262
Kimya7061938612002212527
Klinik Tıp421225031413813382
Malzeme Bilimi35236050280115
Matematik000160003019
Mikrobiyoloji33022751403152344
Moleküler Biyoloji & Genetik103024032264378585
Mühendislik19241240988122162737
Nörobilim & Davranış2600338201373
Psikiyatri1007100009
Psikoloji9001731014044
Sanat & Beşeri Billimler7005613122111111
Sosyal Bilimler, Genel680541497164112355819
Tarım Bilimleri46201502977118260
Temel Bilimler, Genel47131711731114258
Uzay Bilim52041314800155255
Yerbilimi106031772670146339
Diğer7004260562102914445
TOPLAM1389219647697961161315502278095
The En Fazla Proje Üretilen Araştırma Alanlarının Dağılımı chart showing Toplam series.
The Araştırma Alanlarına Göre Proje Sayıları chart showing Toplam series.