İstanbul Üniversitesi
Akademik Veri Yönetim Sistemi
Duyurular
Alanlara Göre Proje Sayılarının Dağılımı
TBTK: TÜBİTAK Projesi
SANT: Sanayi Tezleri Araştırma Projesi
KBDP: Kalkınma Bakanlığı Destekli Proje
BAPA: BAP Destekli Araştırma Projesi
UKDP: Diğer Ulusal Kurumlarca Desteklenen Projeler
ABÇP: Avrupa Birliği Çerçeve Projesi
ABDP: Avrupa Birliği Destekli Diğer Projeler
UABP: Uluslararası Kurumlarca Bilimsel Arştırma Projesi
DGRP: Diğer Projeler
ALAN
TBTK
SANT
KBDP
BAPA
UKDP
ABCP
ABDP
UABP
DGRP
TOPLAM
Bilgisayar Bilimi1521508123486
Bitki & Hayvan Bilimi82033693912236525
Biyoloji & Biyokimya48103512012104437
Çevre/Ekoloji1670422115227324024667
Ekonomi & İşletme8025646002911152
Çok Disiplinli66081673914121215333
Farmakoloji & Toksikoloji3821152132110210
Fizik3201713210643617254
İmmunoloji1700342016262
Kimya6961938412002212524
Klinik Tıp421124730413712375
Malzeme Bilimi35236050280115
Matematik000160003019
Mikrobiyoloji32022771303152344
Moleküler Biyoloji & Genetik100024012264378580
Mühendislik19041240686122162730
Nörobilim & Davranış2500328201371
Psikiyatri1007100009
Psikoloji9001731014044
Sanat & Beşeri Billimler6005411122111106
Sosyal Bilimler, Genel670438594153912355782
Tarım Bilimleri44201493077118258
Temel Bilimler, Genel47131651731114252
Uzay Bilim51041314700155253
Yerbilimi105031772570146337
Diğer690325856262911434
TOPLAM1365219246987771131245472227959
The En Fazla Proje Üretilen Araştırma Alanlarının Dağılımı chart showing Toplam series.
The Araştırma Alanlarına Göre Proje Sayıları chart showing Toplam series.