İstanbul Üniversitesi
Akademik Veri Yönetim Sistemi
Duyurular
Alanlara Göre Proje Sayılarının Dağılımı
TBTK: TÜBİTAK Projesi
SANT: Sanayi Tezleri Araştırma Projesi
KBDP: Kalkınma Bakanlığı Destekli Proje
BAPA: BAP Destekli Araştırma Projesi
UKDP: Diğer Ulusal Kurumlarca Desteklenen Projeler
ABÇP: Avrupa Birliği Çerçeve Projesi
ABDP: Avrupa Birliği Destekli Diğer Projeler
UABP: Uluslararası Kurumlarca Bilimsel Arştırma Projesi
DGRP: Diğer Projeler
ALAN
TBTK
SANT
KBDP
BAPA
UKDP
ABCP
ABDP
UABP
DGRP
TOPLAM
Bilgisayar Bilimi1321458123479
Bitki & Hayvan Bilimi79033613912226513
Biyoloji & Biyokimya4810345201294430
Çevre/Ekoloji1650421713824303823639
Ekonomi & İşletme803544500269145
Çok Disiplinli60081643813111114319
Farmakoloji & Toksikoloji3721149132110206
Fizik300171328643417248
İmmunoloji1700312016259
Kimya6561936612002212502
Klinik Tıp401123330413512357
Malzeme Bilimi34235750280111
Matematik000160003019
Mikrobiyoloji31022711303132335
Moleküler Biyoloji & Genetik100023842163378561
Mühendislik1794123847792162685
Nörobilim & Davranış2200308201366
Psikiyatri1007100009
Psikoloji9001721014043
Sanat & Beşeri Billimler600539022010100
Sosyal Bilimler, Genel620335487163311849722
Tarım Bilimleri44201453077108253
Temel Bilimler, Genel44131621631114245
Uzay Bilim50041234700155244
Yerbilimi103031772570146335
Diğer680225456262610424
TOPLAM1315219145317381061145232107649
The En Fazla Proje Üretilen Araştırma Alanlarının Dağılımı chart showing Toplam series.
The Araştırma Alanlarına Göre Proje Sayıları chart showing Toplam series.
Akademik Veri Yönetim Sistemi | All Rights Reserved | Abis Teknoloji
İstanbul Üniversitesi BAP Koordinasyon Birimi