İstanbul Üniversitesi
Akademik Veri Yönetim Sistemi
Duyurular
AVESİS ve BAPSİS kullanıcı şifresi alımı

Değerli araştırmacılarımız

AVESİS veya BAPSİS sistemlerine giriş şifrenizi bilmiyorsanız araştırıcı girişi butonuna tıkladıktan sonra "şifremi unuttum" üzerine tıklayınız. Açılan sayfada e-posta adresi kısmına lütfen kurumsal e-posta adresinizi giriniz (@istanbul.edu.tr  uzantılı). Sistem tarafından size "şifre sıfırlama" başlığı altında bir e-posta gönderecektir. Lütfen bir saat içinde gelen iletideki “şifre sıfırla” linkine tıklayınız. Açılacak olan pencerede şifre bilgilerinizi girerek oluşturabilirsiniz. Lütfen açılır pençelerde bir engellemenizin olmadığından emin olunuz.

Eğer kurumsal e-posta adresiniz yok veya e-posta hesabınıza ait şifrenizi bilmiyorsanız lütfen http://mail.istanbul.edu.tr adresini ziyaret ederek kurumsal e-posta adresinizi alınız ve şifrenizi oluşturunuz.

Akademisyenlerin AVESİS ve BAPSİS kullanıcı adları ve şifreleri, personel otomasyonunda kayıtlı olan İstanbul Üniversitesi kurumsal e-posta adresleri ile kadro ve görevli oldukları birimlerin bilgileri (Unvan, Ad Soyad, Kurum Sicil No, TC Kimlik Numarası, Birim, Bölüm, Anabilim Dalı) baz alınarak sistem tarafından otomatik olarak üretilmektedir. Personel otomasyonunda bu bilgilerinde eksiklik veya hata bulunan araştırmacılarımızın hesap tanımlanmalarında sorun yaşanmaktadır. Konuyla ilgili olarak bağlı oldukları birimin Personel Bürosu ile irtibata geçerek kişisel bilgilerindeki eksiklik veya hataların düzeltilmesini sağlamaları gerekmektedir.

Sisteme giriş veya kullanımı sırasında yaşanabilecek olası hataların veya sorunların ise aves@istanbul.edu.tr adresine e-posta ile iletilmesi rica olunur.

BAP birimi koordinatörlüğü 

Geri Okunma Sayısı: 10751
Akademik Veri Yönetim Sistemi | All Rights Reserved | Abis Teknoloji © 2018
İstanbul Üniversitesi BAP Koordinasyon Birimi